Daudzi klienti līdz galam neizprot ar ko atšķiras optometrists un oftalmologs, vai, piemēram, kas tad ir optiķis. Īstenībā, tas ir tādēļ, kad samērā ilgus gadus ikviens acu ārsts tika saukts par okulistu. Laikam ejot, dažādas klīnikas sāka izmantot jauno terminoloģiju, bet cilvēki palika nesaprašanā, kas tieši ir kas vai pie kura speciālista tad ir īsta acu pārbaude. Tālāk rakstā centīsimies uzzināt, ar ko gan nodarbojas minētie ārsti, starp kādam tad specialitātēm pastāv atšķirība, bet starp kurām tās nemaz nav(ielūkojies šeit, lai uzzinātu daudz vairāk – https://www.redzesparbaude.lv/oftalmologs-acu-arsts/). Turklāt varēsiet noskaidrot, kā var piemeklēt speciālistu, kā arī kam vērst vērību.
Kā palīdz optometrists un arī citi acu ārsti?
Acu redzes pārbaude – kurš to varētu veikt kvalitatīvi? Agrāk mēs visi gājām pie ārsta okulista, taču tagad šī kvalifikācija ir dažādota, uzradās profesijas – oftalmologs un optometrists. Ko tieši viņi dara, kā arī ar ko gan atšķiras savā starpā, nav īsti saprotams. Oftalmologs acu ārsts, kas tad dara var teikt, ka pilnu darba spektru, kas saistās tieši ar acīm. Izdalīta kvalifikācija ir oftalmologs – praktizējošais ķirurgs: tāds ārsts pilda operācijas uz acīm. Oftalmologs var veikt redzes pārbaudi, kā arī diagnostisko izmeklēšanu, nozīmēt ārstēšanu, savukārt jau pēc operācijas, palīdz tikt galā ar sistemātiskām slimībām, kuras veicina sarežģījumus acīm (kā piemēram, diabēts vai artrīts). Turpretim, piemēram, optometrists sniedz primāro redzes aprūpi. Arīdzen viņa uzdevumos tiek iekļauta acu pārbaude un slimību diagnosticēšana, bet tas neveic ārstēšanu, bet var nozīmēt koriģējošās brilles vai kontaktlēcas, izmeklēt pacientu, sniedz neatliekamo palīdzību. Gadījumā ja izmeklējuma brīdī optometrists ierauga būtiskas problēmas iezīmes, tas novirzīs cilvēku pie oftalmologa, lai jau nozīmētu pareizu ārstēšanas gaitu. Taču vēl kāds diezgan nozīmīgs speciālists būtu optiķis, kurš piemeklē piemērotās lēcas brillēm, analizējot un tad izprotot acu ārsta izrakstīto recepti. Viņš ne tikai taisa, taču pēc nepieciešamības var veikt briļļu remontu.
Kam pievērst īpašu vērību, meklējot ārstu?
Pirms tam, kā meklēt acu speciālistu, sākumā būtu jāsaprot – kas konkrēti ir vajadzīgs vai tas būtu oftalmologs, vai jau optometrists. Kā jau tas tika augstāk minēts, šī speciālista uzdevums tomēr ir redzes pārbaude, taču oftalmologa jau ārstēšanas process. Tādēļ, ka šie speciālisti tad ir ārstnieciskās personas, viņiem jāparādās ārstu reģistrā. Ērtībai ir parocīgi, ja ir iespēja digitāli pierakstīties, ja Jums vajadzīga acu pārbaude, nekā ilgstoši gaidīt un gaidīt, zvanot pa telefonu. Uzreiz izpētiet klientu atsauksmes, ja šādas jau ir tieši par atrasto speciālistu. Šodien optometrists ir pat atrodams optikas salonos, kuros iespējams pie reizes uzreiz pasūtīt arī koriģējošās brilles.