Tuvojas ziema, pie tam ar lieliem soļiem, tāpēc saprotams, ka aktuāls kļūst jautājums par optimālu telpu apkurināšanu savā mājoklī. Šādos gadījumos nedaudz paveicies ir daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem, par kuru telpu apsildīšanu rūpējas namu apsaimniekotājs, pieslēdzot apkurināšanu apkures sezonas sākumā.
Bet, ja dzīvojat privātmājā, ir daudz un dažādi veidi tam, kā drēgnā laikā nodrošināt siltas mājas. Projektējot māju, jebkurš arhitekts, pašā mitekļa viducī, pat ja tam nav vajadzība, ieprojektēs dūmvadu, lai vajadzības apstākļos ir iespējams mainīt telpu apsildes formu bez liekiem izdevumiem un problēmām. Dūmvads tiek izbūvēts mājas vidū, lai tam var piekļūt ērti no ikvienas telpas mājā un skurstenim pievienot krāsni vai arī kamīnu.
Ieskaties plašajā klāstā – https://www.tulikivi.lv/
KAMĪNI UN KRĀSNIS MĀJĀM.
Pastāv dažādi telpu apsildes veidi. Ja dzīvojot privātājā, un negribat izmantot elektrisko telpu apkurināšanu, tad ir iespēja ierīkot krāsniņu, kamīnu, plīti, granulu katlu un vairākus citus telpu apkures risinājumus. Istabas stūrī sprakšķoša malkas krāsns vai kamīns, allaž telpai ir piedevis sevišķu atmosfēru un omolību, papildus arī apsildot telpu. Krāsnis un kamīnkrāsnis katra tiek veidota tā, lai ne tikai pildītu savu funkcju, bet arī dizains iekļautos mājas interjērā. Tās ir askētiskas un nemanāmas, taču tajā pat laikā funkciju pildošanas. Stūra kamīnkrāsnis ir atsevišķa preču grupa, kas ir mūsdienīgs risinājums tradicionālai vērtībai. Kamīnkrāsnīm ir lielas durvis un tajā sprakšķošās liesmas, kas ir mājīguma rādītājs, ir redzamas no jebkuras vietas telpā. Universāliem un arī praktiskiem cilvēkiem noderīgi un interesanti liksies kamīnkrāsns un cepeškrāsns apvienojums. Neviena maltīte negaršo tā, kā cepta krāsniņā, kas tiek kurināta ar malku. Lūk, dzīvojot arī 21. gadsimtā ir iespējams panākt šādu vietējo eksotiku savās mājās, ierīkojot kamīnkrāsni ar cepeškrāsni. Ja Jūsu īpašumā ir arī pirts, tad bez šaubām jāpievērš liela uzmanība tam, kā pirts telpa tiks piesildīta. Pircējiem tiek piedāvāti vairāki veidi – gan mazākas krāsnis, kas piesilda saunas telpu, gan tādas, kas pilda dubultu lomu, piesildot ne tikai pašu pirti, bet arī priekštelpu, kurā pirms un pēc pirts rituāla būtu patīkami uzkavēties jaukā kompānijā. Loģiski, arī pirts krāsnīm tiek nodrošināts lieliskais un askētiskais skandināvu dizains.
Kā redzams, izvēles iespēju telpu apkurināšanai netrūkst. To, vai telpu apkurei vajadzīgs kamīns, vai pietiks vien ar krāsni, varat izlemt paši, vai konsultēties ar zinātājiem, taču, viens ir skaidrs – sprakšķoša malka istabā, vienmēr asociējas ar siltumu un mājīgumu.