DARBS LATVIJĀ UN ĀRZEMĒS.

Šodien par vakanču un darba meklētāju trūkumu nevar sūdzēties neviena puse. Darba rokas vienmēr ir vajadzīgas un arī nav maz tādu cilvēku, kuri meklē arodu gan, lai strādātu papildus jau esošajam darbam, lai nedaudz piepelnītos brīvdienās vai arī pat krasi mainītu savu nodarbošanās profilu vai pilnveidotu jau esošās prasmes un iemaņas. Darba sludinājumi un darba piedāvājumi, tajā skaitā darbs no mājām,  ir atrodami gan soc tīklos, gan īpaši izveidotās darba sludinājumu vietnēs tiešsaistē. Venlīdz liels pieprasījums ir arī darba sludinājumiem, kas saistīti ar darbu ārzemēs. Gan darba devēji pie mums Latvijā, gan arī ārzemēs, par obligātu prasību var uzrādīt motivācijas vēstules iesniegšanu kopā ar savu CV. Korekti un prasībām atbilstoši iesniegtie dokumenti ir pirmais rādītājs tam, ka darba meklētājs tiešām ir ieinteresēts piedāvātajam darbam un arī darba devējam tas sniedz pirmo iespaidu par potenciālo darbinieku.

KĀ ATBILSTOŠI RAKSTĪT CV?
Nekad nenāks par ļaunu atkārtot to, kā veidot savu CV un motivācijas vēstuli, jo tieši šie divi rādītāji ir tie, kas ar vien biežāk ir norādīti kā obligāta prasība un nepieciešamība darba pieteikuma iesniegšanai. Viens no labākajiem veidiem, kā izveidot īsu, bet koncentrētu informāciju par savām izglītības un darba gaitām, ir izveidojot CV online. Kādēļ online? Atbilde ir vienkārša – jo šādā veidā CV aizpildīšana ir precīza, jo tiek norādīts kurā sadaļā jāraksta nepieciešamā informācija un citi dati par sevi. Interneta meklētāji noteikti nāks talkā, kad būs nepieciešams atrast CV online paraugu. Vēl viena svarīga darba pieteikuma komponente nereti ir motivācijas vēstule, ko daudzi darba devēji lūdz pievienot savam CV vai darba pieteikumam. Paraugus, kā pareizāk veidot motivācijas vēstuli, varam atrast internetā un arī dažādās, ar nodarbinātību saistītās iestādēs.

Darba piedāvājumi ir, bija un arī būs aktuāli visos laikos, tāpēc, attīstoties tehnoloģijām un arī citām izdevībām sasniegt plašāku cilvēku loku, ir iespējams ne vien izvietot darba piedāvājumus nodarbinātības aģentūrās, bet arī online, mājas lapās, sludinājumu portālos un, protams, sociālajos tīklos. Ja darbs ir nepieciešams steidzami, iesakām apsvērt iespēju par darba meklējumiem blakus pilsētās.

Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *