Ēkas celtniecība un jumta uzstādīšana

Vairāku pilsētas iedzīvotāju sapnis ir kāds zemes gabals pie ūdens, kur var uzsākt mājokļa celtniecību. Jau ēkas projekta sākumā, svarīga būtu ēkas jumta konstrukcija. No tā vai būs pareizi piemeklēta forma, veikti korekti aprēķini, izstrādāta un ievērota atbilstoša darba tehnoloģija, vienmēr būs atkarīgs nākotnes mitekļa komforts. Tā kā jumta konstrukcijas veidi ir tik ļoti atškirīgi savā starpā, ir jāizvēlas piemērotākais tieši Jūsu gadījumā, lai tiktu piemeklēts arī pareizais jumta segums. Un protams, neņemot vērā to, vai tā ir māja vai tikai dārza māja, vienmēr jāatceras, ka jumta siltināšana ir nozīmīga celtniecības sastāvdaļa. Pie tam piemēram, kā dizaina elements var tikt izmantotas jumta kopnes, kas tad ir stilīgs risinājums.

Ienāc – https://marupesjumti.lv/

Jumta konstrukcijas veidi to dažādībā

Mājas jumta segums varētu būt bitumena lokšņu, metāla, dakstiņu, bitumena uzkausējamais jumts, kuru izmanto, kad taisa plakano jumtu, un ir nezazbezta šīfera jumts. Kāds jumta segums būs vislabākais un kāda jumta uzstādīšana ir piemērota Jūsu gadījumā, ir atkarīgs jau no tā, kāda tipa būs jumta konstrukcija. Vispopulārākie ir un būs divslīpju un vienslīpes jumti, kur pati jumta uzstādīšana notiek, izmantojot dakstiņu vai šīferi. Metāla jumtu pārklājums būtu atbilstošākais variants dārza mājām. Sarežģītie tipi jumta konstrukcijām var tikt atbilstoši individuālam prasībām, tādējādi var veidot ļoti interesantus māju stilus, šeit vislabākais jumta segums būtu bitumena loksnes, kuras arī ir izdevīgākais risinājums.

Kopnes vai arī spāres

Mājas celtniecībā ļoti bieži ir pielietotas koka kopnes vai jumta spāres. Kāds tad variants ir labākais? Jumta spāres jeb spāru sistēma vienā pusē atbalstās uz mauerlatu, taču no otras puses – uz kores siju. Lai jumta spāres varētu izturēt nepieciešamo slodzi, tām jābūt savstarpēji savienotām. Kad tiek palielināta slodze, tās tiks balstītas uz statīviem. Jumta kopnes ir stingrs rāmis, ko parasti pielieto slīpo jumtu veidošanā. Tās galvenā lieta būs pardalīt slodzi uz konstrukcijas sienām, kurai jumts tiek pakļauts. Koka kopnes standartā tiek ražotas tieši no augstas kvalitātes kokmateriāliem, dēļiem vai arī apaļkoka. Koka kopnes jau ir lētāks un arī pec to uzstādīšanas vienkāršāks variants nekā jumta spāres, tādēļ celtniecībā tām dod priekšroku.

Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *