Futbola un hokeja gada notikumi

Šis gads sportā piedāvā plašu sacensību un čempionātu sortimentu. Dažādu sporta kategoriju līdzjutēji sparīgi gatavojas lielajiem notikumiem. Pastiprināta interese un ekspektācijas šogad ir par UEFA Čempionu līgu, futbola līdzjutēji ar nepacietību gaida izšķirošās spēles vasaras sākumā. Turpat līdzās ar tikpat lielu degsmi tiek gaidītas Pasaules čempionāta hokejā spēles maija mēnesī. Taču futbols un hokejs nav vienīgie sporta veidi, kuros plānoti lieli pasākumi, pieminēšanas vērti ir arī: pasaules čempionāts biatlonā, pasaules čempionāts ziemeļu slēpošanā, FIBA pasaules kauss, bet tepat Latvijā aprīļa beigās gaidāms Latvijas čempionāts šahā.
Jau kopš 1955.gada futbola līdzjutēji visā pasaulē sirsnīgi seko līdzi notikumiem UEFA čempionu līgā.

Uzzini vairāk – https://www.ntz.lv/reklamraksti/laimetavas-aizveras-tacu-kazino-speles-nepazudis/

Kopš pirmā turnīra, kurā piedalījās sešpadsmit Eiropas valstu komandas, turnīrs vieno tūkstošiem fanu. Pirmos čempionu līgas vārtus iesita spēlētājs Joao Baptista Martins, bet pirmos piecus turnīra gadus par čempioniem kļuva komanda no Spānijas – Real Madrid. Komandā spēlēja nu jau leģendārais spēlētājs Alfredo Di Stefano, kura vadībā komanda uzstādija vēl vienu rekordu – 1960.gadā uzvarot Eintracht Frankfurt komandu ar 7 iesistiem vārtiem. Šie abi Spānijas komandas uzstādītie rekordi joprojām nav pārspēti līdz pat šodienai.
UEFA 2019 norisinās jau 64.reizi un finālspēle notiks Madridē, Spānijā. Komanda, kura uzvarēs 2019.gada UEFA turnīrā, iegūs tiesības spēlē pret 2020.gada uzvarētājkomandu UEFA Superkausā. Kvalifikācijas spēles norisinājās no 2018.gada 26.jūnija līdz 29.augustam, galvenā spēles risinās no 2018.gada 18.septembra līdz 2019.gada 1.jūnijam.
Šķiet, ka hokeju fanu skaistākais pavasara vēstnesis ir tieši Pasaules čempionāts hokejā. Kā jau katru maiju, arī šogad, jau 83.reizi risināsies čempionāts. Tas pirmo reizi notika 1920.gadā, toreiz kā daļa no olimpiskajām spēlēm, jau 1930.gadā čempionāts kļuva par patstāvīgu notikumu. Nākamajā gadā Latvija iestājās Starptautiskajā hokeja federācijā. Šī iestāde organizē visus Pasaules čempionātus hokejā. Vēsture rāda, ka čempiona titulu visvairāk saņēmusi Padomju savienības komanda (27uzvaras).Arī citas valstis var lepoties ar šo titulu – ASV, Zviedrija, Kanāda. Čempionāts ir milzīgs notikums sporta pasaulē. Kad 2015.gadā tas notika Čehijā, Prāgā, to kopumā apmeklēja 741 690 līdzjutēju.
Jau kopš 2019 gada sākuma entuziasti un ceļojumu biroji gatavo braucienus uz Slovākiju maijā. Kāpēc? Protams, tāpēc, kā maijā Slovākijā notiek Pasaules čempionāts hokejā. Par čempionāta norises vietu šogad izraudzītas divas skaistas pilsētas Slovākijā. A grupa savas spēles vadīs Košicē, Steel Arena hallē, kuras ietilpība ir 8378 vietu. Tikmēr B grupas spēles notiks Bratislavā, Ondreja Nepelas ledus hallē, kura var uzņemt 10055 līdzjutēju. Latvijas izlase spēlēs B grupā, un kopā mūsu izlase spēlēs pret 7 valstu izlasēm savā grupā. Daudziem interesanti šķiet tas, ka šogad A grupā pēc gandrīz 30 gadu pauzes atgriezīsies Lielbritānijas izlase. Ja fano par Latvijas izlasi un vēlies sekot līdzi tās gaitām, tad piefiksē šos datumus: 11.maijs, 12.maijs, 14.maijs, 16.maijs, 18.maijs, 20.maijs, 21.maijs. Šajās dienās ir gaidāmas Latvijas spēles. Veiksmi mūsu spēlētājiem Pasaules čempionātā hokejā 2019!

Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *