Grīdas ieklāšana un materiālu izvēlēšanās

Tad, kad iet remonts, mēs nonākam līdz jautājumam, kādi tieši grīdas segumi ir atbilstošākā izvēle. Salīdzinam visus veidus, meklējam labāko līdz atrodam to īsto. Šodienas grīdas segumi tik tiešām jau ir ļoti dažāda varianta. Izvēle jau ir atkarīga no vispārējā interjera plāna, no uzlikšanas iespējām un istabas funkcionālajām īpašībām.

Grīdas segumi un to izvēlēšanās nosacījumi

Grīdas segumi ir lielā dažādībā, bet visbiežāk izvēle jau ir starp flīzēm, parketa dēli un laminata grīdlīstēm. Saistībā ar flīzem viss ir saprotams, bet kā var saprast, kas jau ir labākais variants – parkets vai lamināts? Tā kā sākumā liekas, ka šie segumi jau ir tik ļoti līdzīgi. Lamināts var izcelties ar daudzām priekšrocībām, kā galvenās ir lamināta cena un vēl uzstādīšana. Ikvienam tad ir saprotams, ka ne vien lamināta ieklāšana, bet arī demontēšana būs vienkārša un to iespējams paveikt pašiem. Šī veida grīdas dēļi neizdegs saulē un to virsma ir anti statistiska, neizsauc alerģiju kā arī neietekmē veselību. Šobrīd pieejamais lamināts izceļas ar dabai draudzīgiem materiāliem, bet to izgatavojot tiek ekonomēti gabas resursi. Taču kā galvenais lamināta grīdlīstes mīnus jau būs tas moments, kad viņu nebūs iespēja atjaunot. Visiem zināms, ka lamināts izberžas laikam ejot, diemžēl tas tad ir pilnība jāmaina. Visizturīgākais lamināts ir trīsdesmit trešās klases, kas var kalpot pat līdz divdesmit gadiem, bet šodien biežāk ir uzstādīts 32 klases lamināts.

Pats parkets var izcelties ar daudzām labām īpašībām – karstumizturība, absorbē skaņu, droša izmantošana, izturība un higiēniskums. Parketa grīdas dēļi ir ražoti no dabīga koka, kas, savukārt, padara šo materiālu dārgu. Tādējādi daudzi uzskata, ka parketa cena ir ļoti augsta, lai to pirktu. Taču jau ir arī demokrātiskāks variants un tas ir trīsslāņu parkets. Pamatā ir trīs parketa tipi – visdārgakais masīvais parkets, aiz tā iet divslāņu un trīsslāņu parkets. Bez tā ir obligāti jāvērš vērība tādam apstāklim, vai tiešām parkets ir nevainojamas formas. Tomēr, lai pārbaudītu grīdlīstes ģeometriju, tā ir jāsaliek. Labi apdares materiāli būs bez spraugām. Parasti, kad ir izvēlēts parkets, tiek izmantots mitruma mērītājs, kur parketa mitruma koeficientam jābūt 9% robežās.

Kad būs izvēlēts vislabākais parketa centrs, izlasiet atsauksmes un tad droši konsultējaties ar pārdevējiem. Bieži vien šeit var būt pārdots arī lamināts, taču vērsiet uzmanību, kad biežāk tas laminats akcija kuram ir atbilst 32 klasei. Izziniet visu par ieklāšanas tehniku, parketu labāk, lai ieklāj speciālists.

Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *