Jumta kopnes un daudzas citas jumta konstrukcijas Jūsu mājvietai

Jumta konstrukcijas veidi vai arī pats jumta segums var būt diezgan daudzveidīgs, kad nereti ieved maldināšanā nepieredzējušos celtniekus tikai ar savu dažādību. Pētot, kādi pastāv jumta konstrukcijas veidi, celtniekam bez pieredzes uzreiz jau ir neiespējami noteikt, kas tad konkrēti ir nepieciešams plānotajam mājas jumtam un, ko ir lietderīgi izvēlēties konkrētā gadījumā. Turklāt cilvēki vēlās, lai jumts būtu ne vienīgi pievilcīgs, bet arī stiprs, izturīgs un atbilstošs visām prasībām. Dizaina dažādība sniedz iespēju dizaineriem izmantot fantāziju un tādējādi īstenot jebkāda veida neparedzamākos projektus. Vairāk uzzini šeit!

Kāds būs Jūsu jumts?

Biežāk redzami jau ir mansarda un divslīpju jumts mājām, protams, pastāv arī vienslīpes vai arī četrslīpju jumti, un protams arī dažādu variāciju savienojumi. Neparastu mājokļa stilu var dabūt, kad jumta konstrukcija ir pavisam plakana, bet šeit varētu būt daudz uzkopšanas pasākumu, tā kā dažāda veida nokrišiem šeit nav noplūdes iespēju, kaut gan jumta uzstādīšana un siltināšana tomēr ir izdevīgākā. Bez šiem ir pat tik neparasti kumta konstrukcijas veidi, kā jumts piramīdas veidā, kas līdzinās sava veida piramīdai. Šis variants visbiežāk jau tiek izmantots piemēram, kā dizaina jumta papildinājums. Nākamais neparastais jumta veids ir asimetrisks jumts, kurā vienmēr ir viena īsa puse un gara otra jumta puse. Vienmēr jāsaprot, jo jumta konstrukcija ir sarežģītāka, jo bez šaubām tā būs dārgāka. Tādēļ, ka tieši uz papildus jumta daļām, būs nepieciešams un papildus jumta segums.

Kāds tad varētu būt jumta segums un materiāli?

Eksistē ļoti daudz dažnedažādu konstrukciju veidu, kuri atšķiras pēc jumta tipa vai pēc tā kāda veida tiks izmantots jumta segums, vai kā notiks jau jumta siltināšana. Tradicionāli izvēlās jumta spāres, bet dotais veids ir izdevīgs situācijās, brīdī, kad notiek jumta uzstādīšana ēkai tikai līdz sešiem metriem. Tā kā jumta spāres būs uzstādītas jau uz vietas, šis process paņem tiešām ilgu laiku pie tam svarīga profesionālu klātbūtne. Bet kopnes tiek izveidotas ražotnē un tad jau tiek atvestas uz objektu gatavas. Tādējādi jumta uzstādīšana ir vienkāršs un ātrs process. Kopnes parasti tiek izmantotas ne tikai privātmāju būvniecībā, bet arī lielu noliktavu vai angāru jumta likšanā.

Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *