KOMPRESIJAS ZEĶU PRIEKŠROCĪBAS SLODZES GADĪJUMOS

Veselībai un komfortam ir ļoti liela loma mūsu pašsajūtai ikdienā. Ja cilvēks jūtas fiziski slikti, tad arī emocionālā labsajūta, darba spējas un ikdienas gaitas tiek būtiski ietekmētas un traucētas. Šādi momenti ir īpaši atbilstoši tam, lai dotu savam ķermenim un garam izdevību atpūsties un uzlādēt spēkus.

Dažāda tipa rehabilitācijas procesi ir tie, kas allaž noder arī profilaktiskos brīžos un liek mūsu ķermenim un garam, burtiski, lidot. Kompresijas zeķes un to sniegtās priekšrocības katrā ziņā novērtēs grūtnieces, cilvēki pēc vēnu operācijām un vienkāršākām procedūrām, tie, kuriem ir ikdienā ievērojama slodze kājām. Topošās māmiņas visādā ziņā novērtēs ne tikai kompresijas zeķes, bet arī grūtnieču jostas un speciālo apakšveļu, kas būs lieliski palīgi ne tikai grūtniecības, bet arī pēcdzemdību periodā. Savukārt, ja svarīga mazliet nopietnāka pieeja rehabilitācijai, tad dažāda tipa ortozes piedāvās lielu atbalstu ikdienas gaitām. Varat uzzināt vairāk šeit!

Dažāda tipa kompresijas apģērbs pēdējos gados ir kļuvis ļoti populārs. Ar vien lielākoties aktīvās atpūtas piekritēji, izvēlas zem sava brīvā, sportiskā apģērba, pavilkt apakšā kompresijas bikses, kreklu, zeķes. Šādā veidā ir iespēja mazināt noguruma un diskomforta radītās neērtības, jo kompresijas apģērbs uzlabo asinsriti slodzes reizēs. Kompresijas zeķes un kompresijas apģērbu var uziet arī dažādās aptiekās, kopā ar cita tipa kompresijas izstrādājumiem. Tautā sauktas dēvētas arī kā vēnu zeķes, šis apģērba gabals būs ievērojams atbalsts arī lidojumu laikos, stāvoša darba darītājiem vai vienkārši profilaktiskos nolūkos.

KĀDĀ SITUĀCIJĀ VAJADZĪGS NOPIRKT ORTOZES?

Pēc dažāda veida operācijām, traumām, vai arī iedzimtām problēmām, mēdz rasties vajadzība pēc ortozēm, kas palīdzētu atjaunot dažāda tipa ķermeņa lomu, vai kalpotu kā fiziska rakstura atbalsts vairāku ikdienas darbu paveikšanai. Ortozes mēdz iedalīt sporta un medicīniskajās. Kā jau pēc nosaukuma var saprast, sporta ortozes ir izplatītākas sportistu vidū, bet medicīniskās – rehabilitācijas periodā. Pastāv dažāda veida ortozes, kas katra pilda savu lomu – ortozes celim, potītes ortozes, ortizes elkonim, ir arī ortozes roku pirkstu ufnkciju atjaunošanai, bandāžas un daudz kas cits. Pirms piemērotu ortožu iegādāšanās, lūdzam konsultēties ar ergoterapeitu, lai saprastu kāda veida ortozes ir vajadzīgas, jo nepareiza terapija var nodarīt lielākas sekas mūsu veselībai, kā varētu likties sākumā.

Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *