Pērk un arī piedāvā mežu un cirsmas

Tie sastāda izteiktu procentuālo daļu no Latvijas sauszemes. Latvija ārzemju viesiem un arī mums pašiem, vienmēr asociējas ar skaistu dabu, zilām upēm un, protams, ezeriem, jūras tuvumu.

Zaļie meži pie mums var piederēt gan privātpersonām, gan biznesmeņiem, bez tam tos noteikti ir atļauts nopirkt un arī pārdot, tiesa gan, jebkurš mežu un cirsmu pirkšanas un pārdošanas gadījums ir atšķirīgs un arī noris atšķirīgi. Latvijā noteikti ir aktīvs mežu likums, kas dažos punktos arī nosaka un arī piedāvā ieskatu mežu un arī cirsmu pārdošanas procesā. Taču kas tad īsti jāzina, ja vēlaties pārdot mežus?

Uzzini vairāk – https://siardn.lv/meza-ipasumu-un-cirsmu-iegade/

Faktori, kuri ietekmē mežu cenu.

Rentablitāte ir viens no, ja ne pats galvenais cenas noteicošais rādītājs meža pārdošanā kā arī pirkšanā.. Šis faktors ir svarīgs ne tikai tad, ja grasāties pārdot mežu valstij, bet arī privātpersonām. Ja pārdodat cirsmu, svarīga būs koku kubatūra un, protams, kāda tipa mežā tā atrodas. Ja mežus grasāties pārdot valstij, tad cena tiks noteikta vadoties arī uz to,cik tālu pārdodamais zemes gabals atrodas no citiem valstij piederošiem mežiem. Ceļa tuvums mežam, tas, kur atrodas mežs, kāda ir mežaudze, grāvji kā arī vēl daudz kas cits ietekmē mežu kopējo cenu naudā. Meža vērtību par hektāru nosaka arī klientu skaits. Jo lielāks interesentu skaits, jo lielāka iespēja saņemt augstāku cenu piedāvājumu.

Kas jādara pirms cirsmu pārdošanas?

Līdzīgi noteikti ir ar cirsmām, taču šeit visnoteicošākais cenas faktors ir tas, cik daudz interesentu ir gatavi zemes gabalu nopirkt. Informācija šajā nozarē izplatās izteikti strauji, tādēļ, nevajag uzķerties uz pirmā vilinošā piedāvājuma, jo varētu gadīties, ka klients zina, ka pašlaik ir vienīgais. Pirms cirsmu likt pārdošanā, tā noteikti ir jādasto, jeb jānosaka cērtamo koku kubatūra m3, balstoties uz koku caurmēru un, protams, augstumu. Par spīti tam, ka mežu dokumentos jau noteikti ir norādīta visa šī informācija, jāņem vērā, ka tā noteikti ir aptuvena nevis precīza. Pircējs cenu piedāvā balstoties arī uz citiem faktoriem, piemēram, par kādu cenu tiks pārdots izgatavotais sortiments.

Kā regulē mežu cenas?

Mežu zemes cenas Latvijā svārstās no dažiem simtiem hektārā, līdz pat vairākiem tūkst. eiro. Loģiski, ka tā lielākā vērtība būs koku tips, kas aug mežā. Skujkoku meža cena par Ha  spēj sasniegt pat 8 tūkstošus eiro! Mežu vērtēšana tiek veikta profesionāli vērtējot neskaitāmus kritērijus, turklāt atrašanās vietu, izvešanas attālumu, mitruma pakāpi utt. Jūru kā arī upju tuvumā esošajiem mežiem ir vismazākā vērtība.

Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *