PRIVĀTAIS PII JUGLĀ.

Savas atvases palaišana bērnudārzā, katram vecākam nozīmē īpaši daudz, jo ir beigusies viens mazuļa dzīves posms un sācies nākošais. Dārziņu rindas jau vairākus gadus kļūst nozīmīga problēma ne tikai Rīgā, bet visā Latvijā, tādēļ lielākā daļa jauno vecāku izvēlas savus bērnu pieteikt pirmsskolas mācību iestādē jau uzreiz pēc dzimšanas. Tas nozīmē, ka vslabāk piemērotu pirmo mācību iestādi savam ķiparam uzsākt meklēt un izvēlēties neilgi pirms mazuļa dzimšanas. Ja ņem vērā to, ka bērna uzņemšanai rindā dārziņā ir nepieciešams bērna personas kods, to var izdarīt tikai tad, kad bērns ir piedzimis. Zināma prakse vecāku vidū var būt bērnu pieteikt gan privātā, gan valsts pirmsskolas mācību iestādē, jo rinda valsts bērnudārzā, droši vien, pienāks vien pēc trīs gadiem, bet bērna kopšanas atvaļinājums beidzas pēc gada vai pusotra.

PRIVĀTO BĒRNUDĀRZU RINDU ILGUMS.

Daudziem jaunajiem vecākiem rodas jautājumi par to, kā atvasi var pieteikt rindā pirmsskolas mācību iestādē. Tehnoloģijām attīstītais divdesmit pirmais gadsimts nereti piedāvā daudz priekšrocību, attiecīgi tas nozīmē, ka bērnu rindā var pieteikt arī ar interneta starpnicību. Privātajās pirmsskolas mācību iestādēs uzņemšana rindā, visbiežāk, ir jāsaskaņo ar iestādes vadību, kas vienmēr laipni visu pastāstīs un arī izskaidros, lai vecāki varētu vieglāk pieņemt lēmumu. Nereti, privātajos pii bērni savas gaitas var sākt jau pēc gada vai pusotra. Īpaši retos gadījumos rinda tik īsā laika posmā pienāk pašvaldības bērnudārzos. Privātais bērnudārzs ir maksas mācību iestāde, taču, ir pieejams pašvaldības līdzfinansējums, mācību maksas segšanai un to izmanto visi vecāki, kuru bērni apmeklē šāda veida mācību iestādes.

KĀDA VEIDA AKTVITĀTES NODROŠINA PII?

Daudzi vecāki mācību iestādi, arī bērnudārzu, saviem bērniem mēdz izraudzīties pēc dažādiem kritērijiem. Bieži vien noteicošu lomu izvēles izdarīšanā spēlē tas, kāda veida papildus nodarbības un brīvā laika pavadīšanas iespējas tiek nodrošinātas. Matemātika, kāda svešvaloda, muzikālās un arī ritmikas nodarbības, kā arī baseins, var būt laba pievienotā vērtība mācību programmai. Ja zīdaiņu peldināšana un arī peldēšanas nodarbības bērniem var būt iestādes sarakstā, tad visādā ziņā var apgalvot, ka daudzi vecāki izvēlēsies tieši šo mācību iestādi.

Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *