Šodienas mērnieks un tā loma topogrāfijā

Saskaņā ar pašreizējo terminoloģiju, pati ģeodēzija ir un būs jebkāda objekta vietas noteikšana, objekta lieluma un formas uz zemes virsmas identificēšana. Šai zinātnei ir cieša saikne ar matemātiku, fiziku un ģeometriju. Ģeodēzija veicināja to, ka tiek radītas koordinātu noteikšanas sistēmas, kā arī uzbūvēti ģeodēziskie tīkli un apzīmeti konkretie punkti uz zemes. Pats topogrāfiskais plāns lauj orientēties zemes virsū, bet pats mērnieks ļauj korekti noteikt kam kāds zemes gabals pieder, un pēc tam būs saimniekam izdots zemes robežu plāns, kas pēc likuma nosaka robežas. Bez šaubām šodien Latvijas mērnieks ir tik pieprasīts, jo nepieciešams daudz precizet robežas un tad veic izmaiņas pats zemes kadastrs.

Vairāk uzzini – https://www.geodezists.lv/pakalpojumi/robezu-mernieciba/

Topogrāfija un citas ģeodēzijas sfēras

Varētu izcelt tādas ģeodēzijas nozares kā topogrāfija, kas jau ir zemes virsmas apraksts, inženierzinātņu mērniecība, kuru izmanto būvniecībā un tas ietver tehnoloģiju un darba organizāciju, lai atrisināt dažādas celtniecības problēmas. Hidrogrāfija pēta ūdens dzīles.. Aerofotogrāfija nepieciešama kāršu veidošanai, izmantojot aerofotogrāfiju, savukārt kadastrālā uzmērīšana jau ir nozare kas novērtē un uzskaita dabas resursus un inženiertehnisko darbību. Šodien iekārtu pasaule ir milzīga un jebkurā sfērā mērnieks izmanto dažādas ierīces, piemēram kā lāzerskenēšana vai 3d skenēšana, priekš tam lai mērījumi varētu būt pēc iespējas precīzi. Pie mums valstī ir gan valsts zemes kadastrs, kur ir apvienoti īpašumi un dati par to saimniekiem un zemes izmēriem, un arī meliorācijas kadastrs, kurā tomēr ir valsts objekti, kā piemēram, ūdensnotekas un sūkņu stacijas.

Mērniecība Latvijas teritorijā, kur var griezties?

Mūsdienās pastāv tiešām daudz iekārtu, priekš tam, lai realizētu nepieciešamos mērījumus, kad ar to nesaistītam cilvēkam par šo nebūs skaidrības, bet pastāv kompānijas, kas piedāvā pilna spektra pakalpojumus. Kad tiek izvēlēta kompānija, priekš tam, lai aprēķināt tilpumu karjeros, vajadzīgs pārliecināties, ka šiem specialistiem ir viss nepieciešamais aprīkojums. Šeit nevarēs iztikt bez tādām lietām, kā piemēram, 3d skenēšana vai arī lāzerskenēšana. Ja Jums nepieciešams pārdalīt savu zemes gabalu, bez šaubām būs vajadzīgi zemes ierīcības projekti, kur Latvijas mērnieks ne tikai sagatavo projektu, bet arī realizē to, bet priekš Jums pēc tam tiks izsniegts pavisam jauns zemes robežu plāns. Bez šaubām, brīdī, kad nepieciešama topogrāfija cena būs ne maz svarīgs faktors, ieteicams salīdzināt vairākas kompānijas un izvēlēties pretimnākošāko.

Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *