Tagad pastāv tik ļoti daudzas kontaktlēcas internetā un optikas salonos – kā tad veikt pareizu atlasi?

Nav noliedzams, kad kontaktlēcas mūsdienās tiešām ir un paliks ļoti pazīstamas un pieprasījums uz tām ir milzīgs. Lēcas acīm jau ir sekmīgi aizstājušas brilles un arī efektīvi koriģē tuvredzību, astigmātismu un presbiofiju. Kontaktlēcas izmanto arī dekoratīvos nolūkos , lai piemēram mainītu acu krāsu vai piešķirt neparastuma noti acīm. Kurā brīdī un arī kas izgudroja lēcas?
Vai varat iedomāties, kad pats Leonardo da Vinči bija tas, kurš 16.gs. (precīzi tas bija 1508.g.) radīja skices, kurās attēlota ierīce, ko iespējams pielietot redzes koriģēšanai. Nākamo ieguldījumu ienesa R.Dekarts 1637.g.. Tā bija maza caurule, kas pildīta ar ūdeni, veidojot sava veida palielināmo stiklu.
Tomēr pirmās kontaktlēcas radās 1888. gadā, kuru radītājs bija stiklinieks Mullers. Viņam bija draugs bez plakstiņa un tam bija spēcīgas sāpes un pastāvīgs sausums acīs. Stiklinieks vēlējās viņam palīdzēt, un no stikla izgatavoja lecas acīm. To centrs bija caurspīdīgs, bet malas baltas, lai varētu visu redzēt apkārt. Draugs uzlika kontaktlēcas, un redze palika labāka.
Pēc tam Mullers uzsāka masveidīgu kontaktlēcu ražošanu. Taču šī veida lēcas acīm nemaz nebija pilnīgi pielāgotas visiem. Tās bija ērtas tikai nelielam daudzumam. Masveida kontaktlēcas ražošanu savās rokās ņēma Karls Zeiss kopā ar Oto Šotu.

Un tagad mūsu noieta tirgus tad ir pārpildīts ar diezgan savādākiem produktiem, kā piemēram, krāsainās kontaktlēcas, redzi koriģējošās lēcas. Tas viss atvieglo ikdienu, turklāt attīstoties digitālajai pasaulei, pieņemama lieta ir tāda kā kontaktlēcas interneta veikals, kur bieži vien ikvienas kontaktlēcas cenas ir zemākas nekā parastos veikalos. Pie tam šeit palīdz eksperti, kuri palīdzēs piemeklēt piemērotāko produktu.

Kam tad pievērst uzmanību, kad tiek pirktas kontaktlēcas?

Šodien ir ne viens vien kontaktlēcas interneta veikals, kura piedāvājuma klāstā jau ir tik daudzas lēcas acīm. Kontaktlēcas varētu atšķirties ne vien pēc to cietuma, lietošanas mērķa, dizaina, nēsāšanas ilguma, pie tam arī lēcas cena ir ļoti atšķirīga. No kā tad tas viss būs atkarīgs? Pirmkārt, kāds tad lēcu tips būs skatīts – cietas vai mīkstās kontaktlēcas.
Mīkstas lēcas acīm jau ir populārākais tips. Tās parasti tiek izrakstītas cilvēkiem ar tuvredzību, astigmātismu vai senilu hiperopiju. Šī veida lēcas acīm izmanto arī medicīnā, piem., ja ir vajadzīgs ievietot acī zāles vai arī pildīt aizsargājošu funkciju, lai padarīt ātrāku dzīšanas procesu. Cietās kontaktlēcas oftalmologi nozīmē, kad pacientam jau ir radzenes formas izmaiņas, ko nevarēs uzlabot ar mīkstām lēcām. Tas var būt, piemēram, astigmātisms.

Lēcas iespējams iedalīt pēc valkāšanas termiņa. Vienas dienas lēcas acīm parasti tiek ievietotas tieši no rīta un izņemtas naktī, vēl ir elastīgās lēcas, kuras sniedz iespēju gulēt ar lēcām acīs pat nakti vai divas. Pastāv arī ilgstošas nēsāšanas, kur tad lēcas jau var nēsāt līdz 6 dienām nenoņemot un pēdējais, nepārtrauktās lēcas, kuru nēsāšanas režīms varētu būt līdz pat 30 dienām.

Pastāv vēl krāsainās lēcas internetā, kuras izmaina klienta acu krāsu un pat dažādu zīmējumu kontaktlēcas, kas ļauj pārvērsties, piem., par raganu vai arī vilkaci. Protams, ka tieši lēcas cena būs atkarīga no dažādiem faktoriem, gan no nēsāšanas ilguma, tā arī cietuma vai kādam tieši mērķim tās ir domātas. Bet visu laiku, pērkot kontaktlēcas internetā, var salīdzināt preces pie vairākiem pārdevējiem un tad veikt savu izvēli.

Leave a comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *